Lluvia de Peces پدیده ای که در آن ماهی ها از آسمان می بارند

Lluvia de Peces پدیده ای که در آن ماهی ها از آسمان می بارند

Lluvia de Peces پدیده ای که در آن ماهی ها از آسمان می بارند

حدود ۱۰۰ سال یا حتی بیشتر است که هر ساله شهر Yoro هندوراس آب و هوای عجیب و غریبی را تجربه می کند. پدیده بارش ماهی از آسمان که در هندوراس به “Lluvia de Peces” معروف است که به طور معمول هر ساله در ماه می یا ژوئن رخ می دهد, رویداد آب و هوایی که در آن پس از رعد و برقی شدید هزاران ماهی از آسمان بر روی خیابان های شهر می بارند.
بارش ماهی از آسمان یا بارش حیوانی به عنوان پدیده ای که از کشور های مختلف جهان گزارش شده است شناخته می شود. اما دلایل کافی علمی برای اینکه این پدیده چرا رخ می دهد و فاصله بین دو بارش چقدر است وجود ندارد.

تنوره دریایی

یک فرضیه حاکی از این است که سرچشمه بارش ماهی از آسمان مانند “Lluvia de Peces”، تنوره دریایی (گردباد هایی که آب را جا به جا می کنند) هستند. ممکن است تنوره دریایی موجودات کوچکی که زیر سطح آب زندگی می کنند مانند ماهی و قورباغه ها را ببلعد و آنها را در مکان هایی دیگر بریزد.
با این حال تنوره دریایی به عنوان یک پدیده که که بتواند با خود آبزیان را مسافت های طولانی حمل کند شناخته نشده است. این مورد نمی تواند هوای ماهی آلود شهر yoro را توجیه کند, زیرا ماهی هایی که در نهایت در آنجا می بارند بومی رودخانه ها یا جریان های محلی آنجا نیستند.

اگر تئوری تنوره دریایی درست بود پس ماهی هایی که در yoro می بارند می بایست از نزدیکترین منبع آبی آنجا یعنی اقیانوس اطلس باشند یعنی حدود ۲۰۰ کیلومتر دورتر از yoro .

به گفته افسانه های محلی رویداد “Lluvia de Peces” در واقع برکت و رحمتی است که توسط Father Jose Manuel Subirana (یک مبلغ مذهبی که در سال ۱۸۶۰ به این منطقه آمد و دعایی برای منطقه فقیر و گرسنه کرد و از خدا خواست تا به آنها غذا عطا کند.) بر سر مردم yoro نازل می شود.

شاید محتمل ترین تئوری ای که می تواند دلیل رخداد این پدیده را توضیح دهد “Lluvia de Peces” اینی است که توسط تیمی از دانشمندان نشنال جئوگرافیک پیشنهاد شده است, کسانی که شاهد این پدیده عجیب و غریب در سال ۱۹۷۰ میلادی بوده اند.

پس از اینکه بالا رفتن ماهی ها به طور کامل غیر ممکن دانسته شد, دانشمندان به این نتیجه رسیدند که ماهی yoro در واقع از آسمان فرود نمی آید بلکه باران های سنگین قبل از پدیدار شدن ماهی ها، احتمالا ماهی های قنات ها را مجبور به آمدن روی سطح زمین می کنند.

در حالی که تئوری “Lluvia de Peces” بسیاری از افراد را احساساتی می کند همین امر دلیلی می شود برای اینکه عده زیادی این تئوری را نادیده بگیرند.

منبع

سوال علمی دارید؟ پرسش علمی خود را مطرح کنید و علم خود را افزایش دهید.

نوشته مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید