گوزن موس بزرگترین گوزن دنیا را بشناسید

گوزن موس بزرگترین گوزن دنیا را بشناسید

گوزن موس
در این پست می خواهیم به شمال کره زمین سری بزنیم و حیوانی را به شما معرفی کنیم که از آن به عنوان بزرگترین گونه گوزن یاد می شود٬ نام های این گونه٬ گوزن موس٬ گوزن شمالی و گوزن اورآسیایی می باشد. در ادامه با دنوج همراه شوید.
نام اصلی این نوع گوزن ها که موس است٬ از زبان هندی گرفته شده که به معنای خورنده شاخ ها می باشد. این نام ایده آلترین نام برای این گوزن است٬ زیرا موس ها دارای شاخ هایی با حجم زیاد و همچنین منحصر بفرد در میان جانوران هستند. طول شاخ یک موس به ۲ متر می رسد و وزن آنها نیز بین ۲۳ تا ۲۷ کیلو گرم هستند. وزن بدن موس ها به ۵۰۰ کیلو گرم می رسد.
موس ها با وجود شاخ های بزرگ٬ قادرند تا ۳۰ کیلومتر در ساعت بدوند٬ موس ها همچنین شناگران قابلی هستند. آنها می توانند تا عمق ۵ متری آب شنا کنند و از گیاهان دریایی کف رودخانه ها تغذیه کنند. غذای اصلی موس ها شاخ و برگ درختانی همچون توس٬ صنوبرر٬ بید سبدی٬ بید مجنون٬ شاه درخت حنا و انواع افرا می باشند.
قدرت بینایی موس ها محدود ولی قدرت شنوایی آنها بسیار قوی است. با جستجو در وب٬ تا حدودی به این نتیجه رسیدم که موس ها فقط رنگ سیاه و سفید را تشخیص می دهند و می توان آنها را جزء حیوانات کور رنگ دسته بندی کرد.
به نظر شما موس ها کور رنگ هستند؟

سوال علمی دارید؟ پرسش علمی خود را مطرح کنید و علم خود را افزایش دهید.

نوشته مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید