ویدئو: منطقه فعال خورشید به سمت زمین چرخید

ویدئو: منطقه فعال خورشید به سمت زمین چرخید

منطقه فعال خورشید به سمت زمین چرخید

رصدخانه دینامیک خورشیدی همیشه خبر های باور نکردنی از خورشید ارائه میدهد و این بار هم خبری مهم از این رصدخانه منتشر شده است. بنا بر گفته های این رصدخانه منطقه فعال ۱۵۰۴ خورشید به سمت زمین چرخیده است که این بخش شراره های خورشیدی رده C-class را تولید می کند٬ شراره های این ناحیه حتی سه برابر قویتر از شراره های رده M-class هستند و همچنین در مناطق فعال مرئی دیگری همچون ۱۵۰۵,۱۵۰۶ و ۱۵۰۷ نیز این شراره ها دیده شده اند.
در ادامه مطلب با دنوج همراه شوید تا ویدیو و اطلاعات بیشتری راجع به این خبر ملاحظه فرمایید.
ویدئو که در زیر می بینید سطح خورشید را از تاریخ ۹ ژوئن تا ۱۲ ژوئن٬ در طول موج ۱۷۱ آنگستروم را به ما نشان می دهد و همچنین در این ویدئو تعداد زیادی از تاج های خورشیدی را که در زمان عبور پلاسمای مایع در امتداد خطوط میدان مغناطیسی گسترش می یابند را خواهید دید. سپس ویدئو به طول موج ۳۰۴ آنگستروم٬ تغییر می یابد و شراره های کلاس M را به نمایش می گذارد.
اگر چه هنوز این رخداد توسط هیچ شخصی به صورت مستقیم از زمین مشاهده نشده است اما انتظار می رود تا فعالیت های خورشیدی به مقدار کم تا متوسط افزایش یابد. سازمان ملی اقیانوسی و جوی گفته است که تمام این مناطق خورشید در حال نشان دادن رشد هستند و باید آنها را بررسی و تحت نظارت قرار دهیم.

دانلود ویدئو (با حجم ۴ مگابایت)

یوتیوب

سوال علمی دارید؟ پرسش علمی خود را مطرح کنید و علم خود را افزایش دهید.

نوشته مرتبط

4 دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید