تاریخچه فیلم های رنگی

تاریخچه فیلم های رنگی

تاریخچه فیلم های رنگی

وقتی که صحبت از عکس و عکاسی می شود ناخوداگاه ذهن ما به سمت عکس رنگی می رود. البته باید گفت در این چند ده اخیرعکاسی رنگی پیشرفت فراوانی کرده است تا جایی که عکس های سیاه و سفید به فراموشی سپرده شده است. در پست قبلی بخش عکاسی دنوج٬ فیلم های سیاه و سفید را بررسی کردیم  و اکنون در این پست قصد داریم تاریخچه فیلم های رنگی را در اختیار شما قرار دهیم پس در ادامه مطلب با دنوج همراه باشید.
هنوز زمان زیادی از اختراع عکاسی نگذشته بود که در سال ۱۸۸۵ میلادی فیزیکدانی بریتانیایی به نام جیمز ماکسول نشان داد که همه رنگ های طبیعت را از ترکیب پرتوهای سه رنگ آبی٬ سبز و سرخ می توان پدید آورد. کسی تا سال ۱۸۶۱ میلادی از این نظریه استفاده عملی نکرد تا اینکه در سال ۱۸۷۰ دو فرانسوی به نام های شارل کرو و لوسین دوکودوهورون٬ آزمایش های پر باری را در مورد عکاسی رنگی انجام دادند.

در سال ۱۹۰۴ بو که عکاسی رنگی با ساخته شدن شیشه های اتوکروم از طرف برادران لومیر واقعیت عملی پیدا کرد٬ اما شیوه ساخت این شیشه رضایت بخش نبود. سرانجام در سال ۱۹۳۰ تا ۱۹۳۵ میلادی شیوه جدیدی از طرف گودوسکی ومانسی در آمریکا ارائه شد که کار را سهل تر و نتیجه را بهتر می ساخت. کارخانه کداک اولین شرکتی بود که با استفاده از این شیوه٬ فیلم کداکروم را ساخت و به سرعت مورد استقبال قرار گرفت و هنوز هم از آن استفاده می شود.

سوال علمی دارید؟ پرسش علمی خود را مطرح کنید و علم خود را افزایش دهید.

نوشته مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید