۳ فضانورد ایستگاه فضایی بین المللی توسط کپسول سایوز به زمین بازگشتند

۳ فضانورد ایستگاه فضایی بین المللی توسط کپسول سایوز به زمین بازگشتند

3 فضانورد ایستگاه فضایی بین المللی توسط کپسول سایوز به زمین بازگشتند

امروز یعنی سه شنبه ۲۴ اردیبهشت کپسول فضایی سایوز سه فضانورد ایستگاه فضایی بین المللی را پس از ۵ ماه ماموریت فضایی به زمین بازگرداند. یا توجه به برنامه ریزی های انجام شده, قرار بود تا امروز کپسول سایوز (Soyuz) در استپ های جنوب شرقی ژزقازغان در مرکز قزاقستان به زمین بازگردد. قبل از فرود کپسول سایوز تیم های نجات به همراه بالگردهایی مخصوص در منطقه فرود فضانوردان حضور پیدا کردند تا شرایط را برای فرود مطمئن سایوز ایجاد کنند, گروه نجات در زمان فرود به فضانوردان در خارج شدن از کپسول سایوز کمک کردند.
در این ماموریت (ماموریت اکتشافی ۳۵) که ۵ ماه به طول انجامید کریستف هدفیلد فرمانده ایستگاه فضایی بود و تلاش کرد تا دشواری های زندگی در شرایط بی وزنی را برای زمینی ها به تصویر بکشد. قبلا در مطلبی در دنوج نحوه ناخن گرفتن در فضا را از کریستف هدفیلد یاد گرفتیم.
در مدت زمان ماموریت ۳۵ , کریستف هدفیلد (Chris_Hadfield), رومان روماننکو (Roman_Romanenko) و توماس ماشبرن (Thomas_Marshburn) در ایستگاه فضایی بین المللی (ISS)‌ آنها شاهد انجام چندین مانور از جمله الحاق کپسول باری دراگون شرکت اسپیس ایکس بودند. در مدت ۱۴۴ روزی که این سه فضانورد در ایستگاه فضایی حضور داشتند آنها ۲۳۰۰ بار به دور زمین چرخیدند و مسافتی معادل با ۹۸ میلیون کیلومتر را طی کردند.
با بازگشت سه خدمه ماوریت ۳۵, ماموریت جدید اکتشافی ۳۶ به فرماندهی پاول وینوگرادف (کیهان نورد روس) آغاز شد که به همراه وی الکساندر میوشوزکین و کریس کسدی (فضانورد ناسا در ISS) نیز در این ماموریت حضور دارند. در پایان ماه می سال میلادی جاری نیز سه فضانورد دیگر (لوکا پارمیتانو, کارن نویبرگ و فئودور یورچیخین) از آژانس فضایی اروپا به سرنشینان ماموریت ۳۶ ملحق می شوند.

پیشنهاد می کنم ویدئو های زیر را هم تماشا کنید

لحظه فرود کپسول سایوز

تیم های نجات و باز کردن کپسول سایوز

مصاحبه با فضانوردان ماموریت ۳۵

منبع (+و+)

سوال علمی دارید؟ پرسش علمی خود را مطرح کنید و علم خود را افزایش دهید.

نوشته مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید