سریعترین سرویس تنیس را چه کسی زده است؟

سریعترین سرویس تنیس را چه کسی زده است؟

سریعترین سرویس تنیس
منبع : شاتراستوک

سریعترین سرویس تنیس توسط یک بازیکن استرالیایی به نام sam groth در مسابقات آزاد بوسان کره جنوبی زده شد. در این ضربه راکت تنیس با سرعت ۲۶۳ کیلومتر در ساعت به سمت زمین حرکت کرده بود. groth که در آن زمان رتبه ۳۴۰ ام دنیا را در اختیار داشت ست دوم را به حریف بلاروسی خود uladzimir ignatik واگذار کرد.

رکورد قبلی در سال ۲۰۱۱ توسط بازیکنی کرواسیایی به نام ivo karlovic با سرعتی معادل ۲۵۱ کیلومتر بر ساعت ثبت شده بود.  سرویس sam groth آنقدر سریع بود که رکورد قبلی را با تقاوت فوق العاده ۵.۴ درصدی تغییر داد.

چند نکته درباره تنیس و قوانین حاکم بر آن

انجمن تنیس حرفه ای به دلیل کم بود و عدم ثبات در تجهیزات نظارتی رکورد های سرعت را به رسمیت نمی شناسند. با این حال، هیئت حاکمه تنیس تایید کردند که تنفنگ راداری در این رویداد کار کرده است  و با توجه به اطلاعات دیگری که از مسابقه بوسان بدست آمده است این رکورد دقیق است.

ورزش تنیس یکی از سریعترین ورزش های جهان می باشد. چند رکورد سرعت ورزش های دیگر را ببینید، سریعترین slap shot در هاکی تنها ۱۷۲ کیلومتر در ساعت سرعت دارد، سریعترین pitch در بیس بال تنها ۱۶۲ کیلومتر بوده است. بازیکنان مرد و زن تنیس به صورت میانگین میانگین سرویس هایی با سرعت ۱۹۳ کیلومتر می زنند.

اما قد هم می تواند به نحوی دیگر به کمک بازیکن بیاید. هرچه راکت تنیس در ارتفاع بالاتری به توپ برخورد کند بازیکن تنیس عملا محوطه وسیعتری از زمین را تحت پوشش خود قرار می دهد. همچنین  قد بلند زاویه دید بهتری ایجاد می کند و از خطا ها نیز می کاهد. برای این رکورد قد sam groth 1.9 متر بوده است.

سوال علمی دارید؟ پرسش علمی خود را مطرح کنید و علم خود را افزایش دهید.

نوشته مرتبط

2 دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید