آیا به دنبال پاسخ پرسش های علمی خود هستید؟

آیا به دنبال پاسخ پرسش های علمی خود هستید؟

سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج

چند وقتی بود که به دنبال منبعی برای پاسخ پرسش های علمی خودم بودم ولی جز چند سایت خارجی سایت دیگری را نتوانستم در وب فارسی پیدا کنم که فقط روی موضوعات علمی تاکید کرده باشد. پس تصمیم گرفتم تا یک سامانه پرسش و پاسخ راه اندازی کنم ابتدا دغدغه من پیدا کردن نرم افزاری تحت وب بود تا بتواند انتضاراتی که من دارم را برآورده کند یکی  سرعت بالا و دیگری امتیاز دهی به پرسش و پاسخ ها. با کمی جستجو در گوگل با سیستم متن بازquestion2answer آشنا شدم که انتضارات من را برآورده می کرد و نیز قابلیت تغییر زبان و پشتیبانی از افزونه های کاربردی را هم داشت که همین ها دلایل مهمی بودند تا من به سمت این نرم افزار روی بیاورم . پس از یک سری تغییرات روی قالب و تغییر زبان سیستم به فارسی٬ موضوعات علمی را از طریق منابع مختلفی به سامانه پرسش و پاسخ دنوج افزودم و تا جایی که امکان دارد اغلب رشته های علمی را شامل می شود ولی باز هم نیاز به کمک دوستانی است تا موضوعات علمی بیشتری را عنوان نمایندکه با مرور زمان و داشتن کاربرانی فعال موضوعات نیز کاملتر خواهند شد.
ورود به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج

این سامانه بدین گونه عمل می کند که فردی که یک سوال علمی دارد به صورت رایگان٬ با ثبت نام یا بدون ثبت نام در سامانه سوال خود را طرح می کند و این پرسش در لیست پرسش ها بدون پاسخ قرار می گیرد و دیگر کاربران سامانه که پاسخ سوال شما را می دانند٬ سریعا پرسش شما را پاسخ می دهند و شما به پاسخ سوال خود می رسید در این میان هم شما و هم دیگر کاربران سامانه می توانند به پرسش ها و پاسخ ها امتیاز دهند و در آخر شما می توانید بهترین پاسخ را از میان پاسخ های موجود انتخاب نمایید.
شما نیز می توانید برای هر پاسخ نظری بگذارید و البته می توانید هر صفحه که مورد علاقه شما است و می خواهید آن صفحه را دنبال کنید به لیست علاقه مندی های خود بیافزایید تا در مکانی مجزا٬ موضوعات و پرسش های علمی خود را دنبال کنید.
این سامانه بر اساس مشارکت کاربران شکل گرفته است پس با پاسخ به پرسش هایی که پاسخ آنها را می دانید به کاربران این سامانه کمک کنید تا پاسخ پرسش های خود را سریعتر بگیرند تا پرسشی بدون پاسخ در ذهن هیچ کاربری باقی نماند.
به امید پاسخ به پرسش های علمی شما در “سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج
با سپاس فراوان سعید شعبانی

سوال علمی دارید؟ پرسش علمی خود را مطرح کنید و علم خود را افزایش دهید.

نوشته مرتبط

چرا چمن سبز است؟

چرا چمن سبز است؟

مانند بسیاری از گیاهان، برخی از گونه های چمن رنگدانه هایی روشن به نام کلروفیل…

32 دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید