ساختمان دوربین عکاسی

ساختمان دوربین عکاسی

ساختمان دوربین عکاسیدر این پست کمی درباره ساختمان دوربین عکاسی اطلاعات کسب می کنیم. همانطور که می دانید یک دوربین عکاسی از اجزای مختلف تشکیل شده است اما ما به پنج قسمت اصلی آن می پردازیم .

>۱- عدسی (لنز): از تعداد متعددی عدسیهای محدب و مقعر که با هم ترکیب شده اند ساخته می شود که اصطلاحا آن را عدسی یا لنز می نامند.

۲- مسدود کننده :وسیله ای است که از ورود دایمی(یا همان دائمی) نور به داخل دوربین جلوگیری کرده و با فشار دادن تکمه(یا همان دکمه) به حرکت در می آید که زمان  عمل آن قابل تنظیم می باشد.

>۳- دیفراگم :از تیغه های نازک فلزی ساخته شده است و مانند مردمک چشم خودمان کوچک و بزرگ می شود که با این عمل مقدار نور بیشتر با کمتری به دوربین وارد می شود.

>۴- وسیله میزان سازی (focus) : با تغییر فاصله بین عدسیها نسبت به هم و نسبت به سطح فیلم قسمتی از تصویر واضح . قسمت دیگر نا واضح می شود که در اصطلاح عکاسی به آن (focus) گفته می شود.

۵- پنجره دید(منظره یاب) :منظره یاب همانطور که از اسمش هم پیداست به ما نشان می دهد که چه منظره ای در کادر ما قرار می گیرد یا به طور علمی تر می توان گفت که منظره یاب به ما نشان می دهد که چه مقار از فضای نا محدودد˛ در داخل میدان دید عدسی واقع شده است.

به همین سادگی

در پست بعدی به انواع دوربین های عکاسی آنالوگ میپردازیم

سوال علمی دارید؟ پرسش علمی خود را مطرح کنید و علم خود را افزایش دهید.

نوشته مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید