بزرگترین لنز های دنیا را بشناسید

بزرگترین لنز های دنیا را بشناسید

بزرگترین لنز های دنیا

لنز های دوربین ها در اندازه های مختلفی تولید می شوند که اغلب برای دوربین های حرفه ای (DSLR) ساخته می شوند٬ زیرا این دوربین ها قابلیت تعویض لنز را دارند و می توان یک بدنه دوربین داشت و انوع لنز ها را به آن متصل کرد حتی می توان برای عکاسی نجومی از تلسکوپ به عنوان لنز دوربین استفاده کرد. در پست امروز دنوج٬ قصد داریم تا چهار عدد از بزرگترین لنز ها را برای شما معرفی کنیم تا این لنز ها شما را شگفت زده کنند. پس در ادامه با ما همراه باشید.

Sigma 500-200mm F2.8 APO EX DG
اولین لنز یک تله فتو زوم از شرکت سیگما می باشد که با نام تجاری (Sigma 500-200mm F2.8 APO EX DG) شناخته می شود. این لنز دارای وزنی معادل ۳۴.۶ پوند (۱۵.۶۹۴ کیلوگرم) و طولی برابر با ۷۲۶ میلیمتر می باشد. این لنز بزرگترین لنز تله فوتو با داشتن یک دیافراگم ۲.۸ در ۵۰۰ میلیمتر است و نیز بزرگترین لنز زوم با سرعت بالا می باشد.

وزن: ۳۴.۶ پوند (۱۵.۶۹۴ کیلوگرم)
طول: ۷۲۶ میلی متر
عرض: ۲۳۶.۵ میلی متر
فاصله کانونی: ۲۰۰-۵۰۰ میلی متر
قیمت: ۳۲,۰۰۰ دلار


دومین لنز یک سوپرتله فتو از شرکت کانن می باشد که با نام تجاری (Canon EF 1200mm f/5.6 L USM Lens) شناخته می شود. وزن آن کمی بیش از سیگما ۲۰۰-۵۰۰ می باشد و با داشتن طول ۱۲۰۰ میلی متر٬ طولانی ترین لنز با فوکوس اتو ماتیک است. همچنین این لنز به عنوان قدرتمندترین لنز تله فو تو زوم شناخته شده است. این لنز با تمامی دوربین های اس ال آر سازگاری دارد

وزن: حدود ۳۴.۴ پوند (۱۵.۶ کیلوگرم)
طول: ۸۳۶ میلی متر
عرض: ۲۲۸ میلی متر
فاصله کانونی: ۱۲۰۰ میلی متر
قیمت: ۱۲۰,۰۰۰ دلار

 


سومین لنز هم یک تله فتو از شرکت کانن می باشد که با نام تجاری (Canon 5200mm f14 SLR DSLR Telephoto Lens) شناخته می شود. اگر فکر کردید که وزن دو لنز قبل بالا بود٬ صبر کنید این لنز با وزن ۲۲۰ پوند (۹۹.۷۹۰ کیلوگرم )? ۵۰۰ میلی متر عرض و ۱۸۹۰ میلی متر عمق٬ دومین لنز از لحاظ وزن درجهان است.
این لنز بزرگترین و قوی ترین لنز ساخته شده برای دوربین های حرفه ای (SLR) تا کنون می باشد که در ژاپن ساخته شده است و هم اکنون توسط یک شرکت چینی خریداری شده است. از آن زمان تا کنون از این لنز کم استفاده شده است و حالا قصد فروش آن را دارند.

وزن: حدود ۲۲۰ پوند (۹۹.۷۹۰ کیلوگرم )
طول: ۸۳۶ میلی متر
عرض: ۵۰۰ میلی متر
عمق : ۱۸۹۰ میلی متر
ارتفاع: ۶۰۰ میلی متر
فاصله کانونی: ۵۱۵۰ میلی متر
قیمت: ۵۵,۰۰۰ دلار

 

Carl Zeiss Apo Sonnar T

چهارمین لنز شما را شگفت زده می کند این لنز ساخت شرکت مشهور و معتبر کارل زایس است که با نام تجاری(Carl Zeiss Apo Sonnar T*) شناخته می شود. شاخصترین ویژگی این لنز٬ وزن آن است. این لنز معادل ۵۶۴ پوند (۲۵۶ کیلو گرم) وزن دارد. این دوربین به طور خاص برای استفاده با دوربین هاسلباد ۶×۶ متوسط طراحی شده است. این لنز به سفارش یک عکاس حیات وحش توسط شرکت کارزایس ساخته شده است و فروشی نیست.

وزن: حدود ۵۶۴ پوند (۲۵۶ کیلوگرم )
طول: در دست نیست
عرض:در دسترس نیست
فاصله کانونی: ۱۷۰۰ میلی متر
قیمت: فروشی نیست

سوال علمی دارید؟ پرسش علمی خود را مطرح کنید و علم خود را افزایش دهید.

نوشته مرتبط

2 دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید